Įtempiamų lubų montavimas

Įtempiamos lubos – produktas apie kurį vis dažniau kalbama ir kuris vis dažniau giriamas. Įvertinus įrengimo greitį, kainą ir galutinį kambario vaizdą, sunku nesusižavėti įtempiamomis lubomis. Rinkoje tai yra vienas pigiausių ir paprasčiausių lubų apdailos variantų.

Yra išskiriamos trys pagrindinės įtempiamų lubų rūšys. Matinės įtempiamos lubos, kurios dažnai pasirenkamos tradiciniame arba klasikiniame interjere. Šios lubos neatspindi šviesos, dažniausiai gaminamos iš pastelinių spalvų, o iš pirmo žvilgsnio primena dažytas lubas. Taip pat yra blizgios įtempiamos lubos, kurios puikiai tinka mažose patalpose, nes atspindi šviesą ir vizualiai padidina patalpos vaizdą. Bei satininės įtempiamos lubos, kurios šviesą atspindi iš dalies ir yra kaip tarpinis variantas tarp matinių ir blizgių įtempiamų lubų.

Pagal dizainą įtempiamų lubų yra taip pat trys rūšys. Viena jų tai laidžios šviesai įtempiamos lubos, kurios išskaido iš viršaus krentančią šviesą, tarsi sušvelnina ją ir pačios lubos tampa šviečiančios, o sutemus sukuria ypatingą šviesos efektą. Taipogi gali būti įrengiamos įtempiamos lubos su fotospauda. Šios lubos yra nestandartinės, gaminamos pagal specialų užsakymą, ant jų galima atspausdinti net asmenines fotografijas. Jos labiausiai tinkamos norint sukurti ekstravagantišką interjerą. Perforuotos įtempiamos lubos – tai paskutinė įtempiamų lubų rūšis, kuri yra viena naujausių, kai įtempta medžiaga dekoruojama įvairiais ornamentais – gėlėmis, geometrinėmis figūromis ir t.t.

Pagrindiniai įtempiamų lubų privalumai:

  • Greitas montavimas. Įtempiamų lubų sumontavimas trunka vos 1-2 dienas, būtent dėl to verta rinktis šią laiką taupančią technologiją!
  • Švarus montavimas. Įtempiamų lubų montavimo metu beveik nesusidaro statybinių šiukšlių, po jų įrengimo nelieka nepageidaujamų nešvarumų, kadangi PVC plėvelė į karkasą tvirtinama pasitelkus karštį. Tokių lubų išmontavimas taip pat nesukelia papildomų rūpesčių ir netvarkos.
  • Defektų maskavimas. Įtempiamos lubos gali paslėpti visus lubų defektus. PVC plėvelė sukurs tobulo paviršiaus vaizdą ir suteiks papildomo žavesio būsto erdvei.
  • Lengva paviršiaus priežiūra. Įtempiamų lubų paviršius idealiai lygus, todėl jį lengva plauti ir dezinfekuoti. Tokių lubų galima nevengti ten, kur lubos gali susitepti. Tik verta žinoti, jog tokioms luboms valyti tinka ne visi valikliai.
  • Atsparumas vandeniui. Lubas galima plauti vandeniu, kadangi jos nebijo drėgmės. Taip pat, šios lubos pasitarnauja kaip minimali apsauga buto užliejimo atveju. Įtempiamos lubos gali atlaikyti apie 100 litrų spaudimą vienam kvadratiniam metrui. Nutikus tokiai nelaimei vėliau tereikia apgalvoti, kaip išleisti vandenį nepakenkiant buto apdailai.
  • Spalvų ir stiliaus įvairovė.  Platus įtempiamų lubų pasirinkimas leidžia įgyvendinti įvairiausias idėjas: lubose galite matyti dangaus fotografiją, išnaudoti netikėtus apšvietimo sprendimus ar paįvairinti interjerą tikru meno šedevru.
  • Atsparumas išoriniam poveikiui. Įtempiamos lubos yra pakankamai plastiškos, todėl netrūkinėja net patirdamos kokį nors tempimą dėl pastato konstrukcijos poslinkių, vibracijos. PVC danga neblunka, todėl foto lubos atrodys taip pat kokybiškai ir po ilgo laiko. Taip pat tokios lubos nesugeria kvapų, todėl tinka virtuvės kambariui ar restorano interjerui.
  • Paviršius nepritraukia dulkių. Kartais manoma, jog įtempiamos lubos yra linkusios pritraukti dulkes, tačiau tokių lubų medžiaga yra antistatiška, todėl dulkių nepritraukia ir jų nereikia dažnai valyti.
  • Ant lubų nesikondensuoja drėgmė. Drėgnose patalpose ant lubų nesikaupia drėgmė, todėl nėra pelėsio grėsmės. Dėl šios savybės įtempiamos lubos lengvai pritaikomos net vonios kambariuose, baseinuose ar kitose patalpose, kur gali būti vandens garų.
  • Nereikalauja papildomos apdailos. Tokių lubų paviršiaus nereikia papildomai tinkuoti ar dažyti. Tad įmontavus įtempiamas lubas galėsite iš karto džiaugtis išbaigtu interjeru. Siekiant tobulo grožio prieš montuojant lubas gali nebent tekti pasirūpinti, kad esamų lubų danga neturėtų atplaišų, kurios ilgainiui galėtų kauptis ant įtempiamų lubų ir gadinti vaizdą, jei lubos bus šiek tiek perregimos.

ANVI projektai – idealus pasirinkimas, jei reikalingos profesionalios įtempiamų lubų montavimo paslaugos; adekvatus situacijos įvertinimas; sprendimų siūlymas bei kokybiškas jų įgyvendinimas.